Ana Sayfa

Hicret

Tevhid

Gençlere

İslam Düşmanlığı

Makaleler

Zulüm Görüntüleri

Ben Irak`lı Bir Çocuğum

Download

Resimler

Duvar yazıları

E-M@ail

Tefsir ve Kitaplar

Fizilal'il Kur'an Tefsiri

   Elmalı'lı Tefsiri

Tasavvuf

   İslam'da Kadın ve Özel Halleri

 Küfür Sözler

 Şeytanın Hileleri

İslam'daTesettür

  İslam'da Sakal Bırakmanın Lüzumu

İslami Hareket Metodu

Küfür Tek Millettir

İşte Müslüman

Yesak (Beşerî Anayasa)

Dünden Bugüne Hilâfet

Fikh-ul Ekber

Bilinmeyen Osmanlı

Zulmün Tarihi

Dokunmayın Bacıma

Dünya Vakit Proğramı

Osmanlıca Yazılar

Peygamberler Tarihi

Almanca Kitaplar

Der Wahre Muslim

 Die Grundlage Der  Islamischen Religion

 Die Grossen  Sünden

 
 
 
 
 
 

O

 

O

 

   Ben Irak'lı  Bir  Çocuğum

Anasayfaya dön

Sizler dünyalı
Bense
Irak
'lı bir çocuğum
Ba
ğdat'ta dünyaya gelmek tek suçum
geceleri deh
şet kabus düşlerim
her
şafak  topa tutulur umutlarım...

Ey insanlar ey dünya çocukları
sizin evinize hiç bomba düşdümü ?
Oyuncaklar
ını bırakıp kaçtınızmi ?
siren sesleriyle irkildinizmi yerinizden
?
cehen
nemi andıran alevler arasında can veren
ç
ığlıkları duydunuzmu hiç?

   

Okul araciniz füzelere hedef oldumu?
Çok sevdiğin baban yaralandımı?
Annen agladımı?
Kan damlad
ımı sofranıza?
Ambargo kondumu yarınlarınıza?

Ey dünya'lılar durdurun bu Hiroşima canilerini
bebek katillerini
. Savaşlar olmasın,
bebe
kler ölmesin, yürekler yanmasın,
anneler a
ğlamasın...

????

Çikar petrol dolu dünyalar sizin olsun,
ama benim çocuklu
ğumu,
çocuk dünyam
ı bana geri verin.
Ben sevgi çiçeklerinin açt
ığı,
bar
ış kuşlarının şarkılar söylediği
o temiz saf berrak dünyam
ı istiyorum.
Verin benim dünyam
ı,
bar
ış istiyorum,
çocuklugumu istiyorum
,
her dünyal
ı çocuk gibi benimde yaşamak hakkım olmalı
.

Ey dünya'lılar durdurun bu Hiroşima canilerini,
bebek katillerini
. Savaşlar olmasın,
bebe
kler ölmesin, yürekler yanmasın,
anneler a
ğlamasın, ben savaşsız
bar
ı
ş dolu dünyamda okul bahcemde özgürce oynamak istiyorum
.

Anasayfaya dön

Seni  Seven

Katil ABD ve ona destekçi olanlar ve bombardıman için hava sahasını ABD'ye açan Türk yetkililer bu katliamın hesabını nasıl vereceksiniz. Siz Allah'dan hiç mi korkmuyorsunuz? Aşağıda ki yazıda sizden isteneni yerine getirin ve tövbe edin müslümansanız ey Türk yetkililer ve bunlara oy vererek destekleyenler!..


 

Gelin bir “Vahşi'lik” yapın!
 

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma - 30 Mart 2003

 

İnsanoğlu bazan bir hata yapar,  sonra da yaptığına pişman olur. Hele yaptığı hata, “cürüm” kabilinden bir hata ise, pişmanlık bir yana, ruhi hayatı altüst olur. Kâbuslar görür; katilse, öldürdüğü insan, her an için gözlerinin önünde canlanır...

Ve böylesi bir psikoza girmiş olan, ne yapıp yapıp, bu hâlet-i ruhiyeden, bu çekilmez sıkıntıdan kurtulmak ister. Bu kurtuluş için de canını bile verir. “Yeter ki Allah, ve hakkını aldığım kimse beni affetsin!” demeye başlar. Çünkü delirmek üzeredir. Hakkı olmadan, sırf Amerikan emperyalizmine “hizmet” için, Vietnam’da yüzlerce, binlerce insan öldürdükten sonra, vicdan azabından, klinik vak’a olmuş  “hasta/savaş delisi Amerikalılar” ı görmeyenimiz mi var?

1987 yazıydı. Münih Üniversitesinde yapılan “Osmanlı Tarih Konferansı”na katılmak için Almanya’ya gitmiştim. Bir gün, bir boşluktan yararlanarak, namaz kılmak üzere Münih’teki bir camiye gittim. Namazı kıldıktan sonra, Caminin kantininde bizimle çay içmekte olan, sportmen yapılı, her tarafı adaleli, uzun boylu bir adam, “Hocam, seninle özel görüşebilir miyim?” dedi. Bir odaya geçtik; ve adam konuşmaya başladı:

     -   Hocam ben İstanbulluyum! Lise çağlarımda yaramazlık yaptığımdan, okuyamadım. İşsiz, güçsüz dolaşıyordum. O sırada Vietnam’da savaş vardı; ve Amerikalılar, oraya gönderdikleri askerlere çok para veriyorlardı. O hevesle Amerika’ya uçup asker oldum, sonra da Vietnam’a gittim. Maalesef o çirkin savaşta, para için yüzlerce tanımadığım insanı öldürdüm. Savaştan sonra Amerika’ya geri döndüm. Günler geçip, sakin kafayla düşününce, Vietnam’da öldürdüğüm, ve bana hiçbir zararları dokunmamış olan onlarca erkek, kadın, çocuk, ihtiyar gözümün önüne geldi... Gözlerimi kapatıyorum, yine karşımdaydılar... Uykularım kaçtı... Dengem bozuldu. Sanki bana şöyle sesleniyorlardı: Ey İstanbullu Müslüman! Biz sana ne yaptık ki, Amerikalıların keyfi için bizi öldürdün?.. Psikiyatristte tedavi görmeye başladım; fayda vermedi. Psikiyatriste gittiğimde öğrendim ki, Vietnam’dan sağ dönenlerin %80’i benim gibi hastaymış... Sonra bir arkadaş, ortam değiştirmem için Türkiye’ye dönmemi söyledi. Utancımdan dönemedim. Bana, “nerelerdeydin?” diye soracaklara, nasıl “Para için Amerikalılara askerlik yapmaya gitmiştim” diyecektim. Bu düşüncelerle Münih’e geldim. Bir gün bardan çıkmış, caddede yürüyordum ki, kapısında, “Cami” yazılı bir bina ile karşılaştım, ve korka korka oraya girdim. Çünkü Allah’a sığınmak geldi içimden... (Gözleri dolmuş bir hâlde devam etti:) İşte o gündür, bugündür bu camideyim. Allah beni affeder diye, tuvaletlerin temizliği dahil, caminin bütün ayak işlerini üzerime aldım. Acaba Allah beni affeder mi?

Bu zavallı adama, Hz. Peygamber(s.a.s)’in sahabisi Vahşi’nin durumunu anlatmış, o da biraz teselli bulmuştu.

İmdi;

AK Partililer, Amerikalılara Türkiye hava sahasını açarak, Kuzey Irak’ta binlerce müslümanın katline ortak olup, “büyük günâh” işlediler. Şimdi bir cesaret örneği göstererek, Amerikalılar Iraklı müslümanları yaptığı katliamla bitirmeden, Türkiye hava sahasını kapatabilirlerse, belki Allah onları affeder.

Vietnam’a gitmiş olan İstanbullu “paralı asker”e anlattığım gibi, Hz. Peygamber(s.a.s)’in sahabisi Vahşi, müslüman olmadan önce, Uhud Savaşı’nda Hz. Hamza’yı şehid etmişti. Sonra Mekke’nin fethi sırasında, Hz. Muhammed(s.a.s)’e gelerek müslüman oldu; böylece Allah onu affetti. Ve Vahşi,  Hz. Ebû Bekir zamanında, Yemâme Savaşı’nda yalancı peygamber Müseyleme’yi öldürerek, o kötü şöhretini kısmen de olsa azalttı.

Şimdi, aşağı-yukarı aynı psikoz içerisinde olan AK Partililere diyorum ki, “gelin bir Vahşi örneği” de siz gösterin. Böylece belki Allah irtikâb ettiğiniz büyük günâhı affeder:

“Allah yolunda yaptığınız güzel ameller, günâhlarınızı götürür”[1].

Allah hepimize basîret versin, âmin...

 

O

 

O

Anasayfaya Dön

Aksa Haber

Arapça Haberler

Çeçenistan'dan Haberler 

Hak Söz Haber
 
İktibaslar

İncelikler Peygamberi

İktibaslar Arşivi
 
Linkler
 SEVDE
Hakk TV
HAKK RADYO
Gıda Raporu
Vahdet
Gazetem.com
Erenköy
Karatay
Delikan Forum
Ayetler.com
 

Program Arama Motoru:

 

Ey bu vatan gençleri! Frenkleri taklide çalışmayınız. Âyâ, Avrupa’nın size ettikleri hadsiz zulüm ve adâvetten sonra, hangi akılla onların sefahet ve bâtıl efkârlarına ittibâ edip emniyet ediyorsunuz?
Yok, yok! Sefihâne taklit edenler, ittibâ değil, belki şuursuz olarak onların safına iltihak edip kendi kendinizi ve kardeşlerinizi i’dam ediyorsunuz.
Âgâh olunuz ki, siz ahlâksızcasına ittibâ ettikçe, hamiyet dâvâsında yalancılık ediyorsunuz. Çünkü şu surette ittibâınız, milliyetinize karşı bir istihfaftır ve millete bir istihzâdır.»
(Saidi Nursî, Lem’alar sh: 120)

Copyright ©  Muhacir  2003 Almanya         (Yenileme Tarihi 28 Şubat 2006 )